Úvod

Ženský a mužský svět

Být vyrovnanou  ženou

Lidi je třeba milovat takové, jací jsou, nikoliv si svou lásku podmiňovat tím, jací by měli být. 

Miluj to, co máš. Přijmi to, co dostáváš. Dávej to, co můžeš. Jdi za tím, co chceš. A vždy měj na paměti, co se má skutečně stát, stane se.

Být ženou často není  lehká úloha v dnešním progresivním světě.. Jak obstát ve společnosti, zaměstnání. Jak vést rodinu, kde máme nezastupitelné místo právě pro naši citlivost k řešení různých situací a mateřských úkolů. Jak zvládat dlouhou dobu zvanou mateřská dovolená a být přitom dobrou partnerkou. Jak vychovávat děti různého věku a stát se vzorem. Jak se vyrovnat , když dítě nepřichází. Jak se  vyrovnat s tím, co si neseme z dětství..Jak řešit partnerské krize a samotu..Jak se rozvíjet, jak být zajímavá, upravená, přitažlivá. Jak umět odpočívat i stárnout s noblesou. A hlavně jak být spokojená sama se sebou, přijímat se taková, jaká jsem.. To je terapie pro ženy, která přináší osobní klid a vyrovnání.

Být dobrým mužem

ˇKdyž se řekne muž, naskočí přirovnání opora, pevnost, stabilita. Ale jak na to? Často nás trápí něco nevyřešeného z dětství. Nerozumíme svých protějškům., hádáme se.  Nevíme, jak v dnešním světě  vychovávat děti. Trestáme příliš a výsledky se nedostavují. Rozvádíme se a trápí nás nastavení vztahu s dětmi. Ztratili jsme zaměstnání, motivaci Nevíme, jak dál..

Rozvod

Máme to řešit rozvodem? A co bude dál ? Přijďte si probrat svá konečná rozhodnutí a ujistit se správnosti postupu

Dětství, dospívání

Poradenství pro děti a dospívající (vymyslel jsem spoustu nápadů)

Každé dítě může dostat Nobelovu cenu, jenom se musí stát sám sebou

Často jsou děti vystaveny nárokům, které nezvládají, prostředí, kde se necítí dobře. A mnohdy to bývá nejen škola, sportovní či pěvecký kroužek ale i rodina, kde se děje něco nečekaného. Přichází sourozenec, nový partner, rozvod, ztráty zdraví, zaměstnání. Veškeré změny se odráží v dětském chování. Děti jsou prostě tiskátka. Děti reagují pláčem, vztekem, nespavostí, pomočováním, dočasnou poruchou řečí, zlobením, neposlušností… Ale jak to poznat, jak vše změnit k lepšímu. Neumíme si poradit, neumíme jim poradit. Buď jsou malé, že nám to neřeknou aneb velcí, že už se nesvěří.

Dejme dětem prostor, aby se naučily překonávat své strachy a  úzkosti, podpořily své sociální schopnosti, uměly řešit své problémy v kolektivu i v rodině, zvládat nečekané situace a měly klidný, vyrovnaný spánek. V poradně využívám  mimo jiné i techniku narativní terapie a  terapie hrou.

Dospívání je jedna velká nejistota. Každý den se podobá plavbě na lodi. Radosti střídá smutek a hledají se příčiny. Vztahy v rodině, ve škole, neúspěchy, nízké sebevědomí, sebepoškozování, anorexie, léčba depresí  Je čas zklidnit plavbu a nastavit životní cíle, podpořit kladné vlastnosti a najít sám sebe. Pro dospívající jsou možné individuální i skupinové terapie.

Vnitřní neklid

Úzkost, strach, samota, nespavost, deprese, stres, vyčerpání

Zrovna když si housenka začala myslet, že je život u konce, proměnila se v motýla.

Jedna malá procítěná pozitivní myšlenka po ránu může změnit celý váš den.

Nezáleží na tom, kolik máte let. Ve vašem životě je pravděpodobně jedna, možná více věcí, které ve vás vyvolávají neustálý strach. Možná se bojíte o blízké vztahy, o práci, o úspěch ve studiu, o své finance či Vás zneklidňuje současné dění ve světě. Možná jste vyčerpaní ze starosti o druhé, prožíváte samotu, opuštěnost, nepochopení a nevíte, co přinese zítřek, jak se máte správně rozhodnout. Z vyčerpanosti už nic nezvládáme, zmizela radost ze života.

Často se s úzkostmi potýkají dospívající jedinci, kteří neví, jak řešit své pocity, náročné situace. Někdy přichází i sebepoškozování či myšlenky na odchod z tohoto světa. Mám zkušenosti, že se hranice těchto problémů snižuje i do nižšího věku.

Je důležité tyto nepříjemné pocity a situace řešit včas, ať si je jedinec neodnáší do dalších dnů svého života a neovlivňuje to kvalitu jeho vztahů.

Jsou možné individuální i skupinové terapie.

Vztahové problémy

Mezigenerační vztahy a vztahy obecně  živá komunikace

Láska je jako motýl, když ji držíš moc pevně, pochroumáš ji. Když ji držíš moc volně, uletí ti.

Láska není to, co říkáte. Láska je to, co děláte.

Slovo promiň neznamená, že jsi slabší. Znamená to, že vztah s danou osobou je ti cennější než tvoje ego.

Přehnané upínání se na staré rodinné výchovné a jiné zkušenosti a nezohledněni možností i úskalí současného živote, individuality každého jedince,  přináší často mnoho sporů mezi rodiči a dětmi, prarodiči. Někdy se nám nedaří ani vztahy na pracovišti, s přáteli, ve škole .  Poznejte více myšlení svých blízkých, kolegů, spolužáků a naučte se toleranci, naslouchání, odpouštění ale i zdravému prosazení a zdůvodnění svého názoru. Naučme se lépe komunikovat, usnadní to život.

Párové poradenství – sváteční polévka

Každý z nás si přináší z domu své zvyklosti, rodinné rituály, vlastnosti po rodičích. Často jsou to věci odlišné, mají příchuť dvou polévek jiných chutí. A my z těch dvou polévek se snažíme uvařit společnou jednu polévku, naši rodinnou polévku, která  bude chutnat všem po celý život. Pojďme zjistit a zajistit kolik úsilí, pochopení ale i radosti z hledání nových společných řešení je zapotřebí než zasedneme k našemu klidnému rodinnému stolu a začneme ochutnávat.

Výchova a škola

Výchova je oříšek

Děkuji za šťastné dětství, ze kterého rozkvetl můj dospělý život.
Když je smutek k nevydržení, volám domů…

Jedno přísloví praví-nevadí, že máš nepořádek v bytě, hlavně, že budeš mít klidné a vyrovnané dítě. Ale jak poznat, kolik času věnovat dětem, jak je vést k samostatnému úsudku, kdy nastavit mantinely, jak projevovat lásku, jak trestat, kdy jim dát důvěru a pustit je do života? Každé z našich dětí je jiné, jak je tedy vychovávat?  Jsme dobrými rodiči? Máme i jiné nejednotné požadavky, rozvádíme se…

Otázka výchovy je aktuální otázkou všech dobrých rodičů. Mé poradenské zkušenosti se právě opírají  rodinnou terapii a dlouholeté i pedagogické zkušenosti.

Věčné téma škola – škola základ života

Ve škole stráví děti, žáci,  studenti svůj čas do 18 a více let. Je to čas, kdy my v jejich životech působíme jako rodiče a často se klima školy propojuje s klimatem rodiny. Rodiče zodpovídájí za výběr dobré školy, za úspěchy a kladné pocity dětí. Ale tak právě často se řeší v prostředí domovů spory , které vznikly ve škole se spolužáky, učiteli, špatné známky a chování, nechuť a motivaci k učení, úzkosti a deprese z přetížení, strachy ze zkoušek, somatické potíže před příchodem do školy.. Jak dál ? co poradit dítěti, jak komunikovat s třídním učitelem, je nutná změna školy, jak nastavit úspěšnou domácí přípravu..Vše a jiné otázky je lze probrat individuálně formou nebo formou rodinné terapie.

Osobnostní růst a smysl života

Osobnostní růst, motivace  Vzhůru k výškám

Staň se ty tou změnou, kterou chceš vidět kolem sebe. Gándhí

Nejdůležitější krok je ten první. Mark Twain

Udělej dnes něco, za co ti tvé budoucí já poděkuje.

Neúspěch nastane pouze ve chvíli, kdy se vzdáš. Vždy můžeš zkusit ještě něco udělat znovu jinak, objevit novou cestu.

Člověk by neměl ustrnout v zajetých kolejích, ale pokračovat ve své růstu. Často lidé mají pocit vyhoření. Děti se stále nudí a ztrácí zájem o jakékoliv činnosti natož sebevzdělávání. Chybí podněty, chybí motivace přichází deprese..Pojďte najit sami sebe , abyste mohli vykročit dál.

Smysl života – Být či nebýt

Příliš technický, příliš dokonalý, příliš rychlý způsob života přináší často otázky typu k čemu jsem na světě a má-li to vše nějaký smysl. Někdy otázky vyvolá ztráta blízkého člověka, kamaráda či rodiny. Někdy nám vejde do života nemoc a někdy ani nevíme, co se s námi stalo….Pojďme tedy hledat nové zdroje naší energie, nové plány a životní cíle, ať je nám na světě příjemně.

Život je jenom tvá cesta.
Ostatní můžou jít s tebou, ale nikdo nemůže jít za tebe.

O mně

Na první konzultaci zpravidla hovoříme o tom, co Vás přivádí a kde očekáváte, že by mělo dojít ke změně. Postupně otevíráme Váš příběh, okolnosti Vaší návštěvy, popřípadě rodinnou historii. spojenou s daným problémem. Tak máme společně možnost si vyzkoušet, zda si vzájemně vyhovujeme. Dle Vašich možností si nastavíme si frekvenci našeho setkávání (krátkodobá či dlouhodobá spolupráce vedoucí k hlubší změně). Z praxe dokládám, že často i jedna  důležitá konzultace Vám může pomoci  k jinému pohledu a řešení  vaši současné náročné životní situace. Jsou možné individuální, rodinné, párové i skupinové terapie (využít můžete i terapii online).

V rámci naší spolupráce je pro mne samozřejmostí zachovávat diskrétní a respektující přístup k Vám i k tématu, se kterým přicházíte. Mým cílem je Vás provázet v náročné situaci, být Vám profesně a lidsky nápomocná (své klienty nijak nehodnotím, netestuji, nediagnostikuji). Není nutné mít doporučení od lékaře. Konzultace se vedou v naprosté anonymitě.

Při práci využívám formy rozhovoru a společně řešíme problém, který Vás nebo vaše blízké tíží, abyste dospěli ke spokojenosti. Využíváme seberozvojové techniky, prvky individuální a rodinné terapie, relaxační techniky Při práci s dětmi používám i herní terapii, arteterapii a spolupráci s rodiči. Pro problematiku s žáky a studenty nabízím poznatky z pedagogické praxe na školách i z oblasti speciální pedagogiky. Uplatňuji též zkušenosti z dlouholeté praxe v prostředí nemocnice, z práce s dětmi a rodinami a z působení na Pedagogické fakultě MU v Brně. Mou důležitou získanou životní praxí je i role maminky dvou dětí a role partnerská.

Lektorka vztahů a změn ve firmě, škole

konzultant rozvoje

individuální konzultace pro vedoucí pracovníky i pedagogy, skupinové workshopy, on-line poradenství, přednášková činnost

Mohli bychom zde psát dlouhé úvahy s populárními termíny typu „klíčové kompetence, sdílení znalostí, assessment centre“ apod. My to děláme prostě takhle: „Obklopte se nejlepšími lidmi, které najdete, delegujte zodpovědnosti a nepřekážejte.“

  • Řízení a plánování
  • Profil vedoucího pracovníka
  • Co by měl vědět začínající ředitel, vedoucí pracovníci
  • Klima firmy, školy – jak vést a motivovat pracovní kolektiv
  • Analýza firmy, školy – stanovení cílů
  • Jak sestavit plány dlouhodobé a krátkodobé
  • Jak vést úspěšně změny ve firmách, ve školách
  • Rodinné podmínky, osobní předpoklady a propojení s pracovním prostředím

Ceník

Standardní individuální konzultace –

sezení  900 Kč / 50 min.

Párová konzultace 

sezení  1 100 Kč / 50 min.

Online a telefonická konzultace 

800 Kč /50 min.

 Slevy dospívajícím, studentům a rodinám sociálně  slabším.

Frekvenci a délku setkání lze přizpůsobit Vašim potřebám. Mimořádně je možné si domluvit sezení i o víkendu, cena se navýší.

Ceny jsou uvedeny včetně DPH, nejsme plátci DPH. Úhradu sezení lze provést na místě hotově nebo platební kartou. Pro úhradu služeb můžete použít také poukázky  např. Sodexo-Fokus Pass.

Pro konzultaci není nutné doporučení od praktického či jiného lékaře. Zcela respektuji osobní zájem klienta. (Nevedou se záznamy ve zdravotní dokumentaci).

V případě, že víte, že se nebudete moci dostavit na předem dohodnutou konzultaci, je nutné se odhlásit nejpozději 24 hodin před dohodnutým sezením. Poplatek za předem nezrušené sezení ve výši 50% bude připočítán k příští platbě.

Kde mě najdete

Výpustky 20, Brno Obřany

Nejbližší zastávka MHD je zastávka Obřany, sídliště.

Setkání je možné i na adrese Mrkosova 35, Brno Židenice  Psychoprofi.cz

 Jak se objednat

Zavolejte mi nebo napište e-mail. Pokud telefon nezvedám, pravděpodobně pracuji s klientem a ozvu se vám co nejdříve to bude možné.

mobil: +420 606 342 131

e-mail: m.plevova@seznam.cz